Bilberry Hill
Arvonta!
Jos olet kiinnostunut gluteenittomista tai ilman maitotuotteita laadituista resepteistä, tule mukaan seuraamaan @bilberryhill Instagram-tiliä. Olet silloin automaattisesti mukana arvonnassa.

Palkintona essu
Koska olen kerta kaikkiaan hulluna essuihin, on palkintona ihana, kokkauksissa käytännöllinen essu. Olen ommellut sen Pentikin raikkaan värisestä ”Puisto”-kankaasta. Materiaali on laadukasta 100% puuvillaa ja sen voi pestä 60 C asteessa.

Halusin ommella arvonnan esiliinan itse, koska olin tosi pettynyt kauppojen valikoimiin. Aikani etsittyäni sopivaa kangasta osui tämä Pentikin ihana "Puisto"-kangas silmiini. Kankaassa yhdistyy raikkaat värit ja kaunis kuviointi. Tällaista essua minä pitäisin mielelläni!
Ompeleminen on ollut intohimoni jo ihan pikkuisesta tytöstä lähtien. Se on varmaan perua mummiltani, joka ompeli työkseen kotona ja minä seurasin hänen työn touhuaan vierestä.

Arvonta suoritetaan kaikkien @bilberryhill Instagram -tiliä seuranneiden kesken.
Palkinnon arvo on noin 45 euroa. Arvonta on voimassa 22.2. - 15.3.2021. Voittajalle ilmoitetaan Instagram-viestillä. Instagram tai Facebook eivät osallistu arvontaan.
Onnea arvontaan!
Toivottaa
Bilberry Hill & Sinikka